ROK SZKOLNY 2019/2020

 


NAJMILSZE ŻYCZENIA

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników szkół i przedszkoli. Nasze przedszkolaki pamiętały o swoich Paniach. W piątkowy poranek witały je życzeniami i upominkami. Bardzo dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom i życzymy wielu chwil spędzonych razem. Tego dnia dzieci także miały wiele radości, był bowiem słodki poczęstunek i zabawa nowo zakupionymi zabawkami. Dziękujemy Rodzicom za sponsorowanie zabawek dla przedszkolaków z grupy 3.

                                                                                                                                 Anna Dykon


WYCIECZKA DO RIO

8 października grupa 4-latków z Punktu Przedszkolnego, wraz z wychowawczynią oraz rodzicami, wybrała się do Sali Zabaw Rio we Włocławku. Celem wycieczki była integracja wszystkich dzieci, które spędzając czas na aktywnych zabawach ruchowych, z wielką chęcią korzystały z wielu atrakcji tego miejsca. Wspólna zabawa dostarczyła dużo radości naszym milusińskim, którzy do swoich domów wrócili pełni emocji i niezapomnianych wrażeń.

Katarzyna Wujkiewicz

 


 STOISKO OWOCOWO - WARZYWNE

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne dla wzrostu i rozwoju, zwłaszcza dzieci. Dlatego przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego na początku października rozmawiały na temat wartości owoców i warzyw. Poznawały i degustowały dary jesieni oraz ich przetwory. Wybrały się do sklepu spożywczego, aby samodzielnie zakupić owoce i warzywa. Zachęcamy dzieci i ich rodziców do częstego odwiedzania stoisk ze zdrową żywnością.

 Anna Dykon

 


KASZTANOBRANIE

Tradycją staje się coroczne zbieranie kasztanów. Celem zbiórki jest zgromadzenie funduszy na wycieczkę dla dzieci i ich rodziców. W bieżącym roku szkolnym grupa rodziców dzieci z punktu przedszkolnego wraz z pociechami i wychowawcą, dzięki uprzejmości ks. prał. Sławomira Ziarniaka z Żydowa, uzbierała 12 worków kasztanów za kwotę 576 zł. Równolegle prowadzono zbiórkę w przedszkolu, z której uzyskany dochód wyniósł 170 zł. Pozyskane środki zasiliły „konto wycieczkowe” grupy.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom i ich rodzinom za angażowanie w akcję na rzecz wspólnoty przedszkolnej grupy 3.

Anna Dykon

 


BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

3 października rzedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie oraz Posterunku Policji w Topólce, odwiedzili przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego. Celem wizyty było „bezpieczeństwo dzieci na drodze”. Podczas pogadanki dzieci utrwalały wiadomości dotyczące ruchu drogowego. Wykazały się znajomością wybranych znaków oraz zasad przechodzenia przez jezdnię. Dowiedziały się, dlaczego ważne jest zapinanie pasów oraz jak zachować się podczas jazdy samochodem. Przypomniały też sobie, o czym informują światła sygnalizatora świetlnego. Oglądały film edukacyjny oraz nuciły piosenki. Pod koniec spotkania miały możliwość przymierzenia czapki policjanta z wydziału ruchu drogowego i zapoznania się z wyposażeniem auta policyjnego. Słuchały sygnału syreny. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Policjanci obdarowali dzieci odblaskami i balonami z napisem POLICJA.

Bardzo dziękujemy policjantom za ich pracę i czas poświęcony dzieciom w trosce o bezpieczeństwo ich oraz ich bliskich. Życzymy jak najmniej interwencji z tytułu kolizji i wypadków w ruchu drogowym.

                                                                                                                                          Anna Dykon

 


PIERWSZA POMOC

Wiele słyszymy o tym, że tylko sekundy mogą nas dzielić od uratowania komuś życia. Przedszkolaki z grupy 3 dzięki wizycie mamy Julka – Pani Katarzynie Hernackiej -Sobańskiej - 3 października dowiedziały się jak pomóc poszkodowanemu. Uczyły się opatrywać skaleczoną czy złamaną rękę. Słuchały bicia swojego serca. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom jak zachować się podczas trudnych sytuacji oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Podczas instruktażu zapamiętywały kolejne czynności składające się na pierwszą pomoc. Ćwiczyły praktycznie układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Bardzo dziękujemy Pani Kasi za przekazane umiejętności i życzymy powodzenia w życiu zawodowym i osobistym!

                                                                                                                                         Anna Dykon

 


„Z okazji Dnia niezwykłego życzymy chłopcom wszystkiego najlepszego...”

 

30 września dziewczynki z grupy 3 w punkcie przedszkolnym przygotowały swoim kolegom niespodziankę – zdrową przekąskę w postaci „owocowego jeżyka”. Były życzenia, upominki i zabawa. Wszystkie dzieci zrobiły też wspólnie owocową sałatkę.

Również tego dnia przedszkolaki spotkały się z wyjątkowym „Super Chłopakiem” - tatą Ksawerego, który zapoznał ich ze specyfiką wykonywanego zawodu. Opowiedział o trudach pracy kierowcy, pokazał swoje auto ciężarowe. Wielu przedszkolaków, chłopcy jak i dziewczynki, zadeklarowało chęć pracy „za kółkiem”.

Dziękujemy Panu Michałowi Waszakowi i życzymy „szerokiej drogi”!

                                                                                                                                  Anna Dykon

 


 ŚWIETO GRZYBA

Na przełomie września i października wielu z nas wyrusza do lasu na grzybobranie. Starszaki realizując zajęcia „ Jesień w lesie”, zorganizowały „Święto Grzyba”. Poznały przedstawicieli grzybów jadalnych i trujących, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, kolorowały ilustracje i oglądały prezentacje multimedialne o świecie grzybów. Następnie zamieniły się w małych badaczy przyrody i wyruszyły na poszukiwanie grzybów.

M. Danielewicz

M. Smolarek

 


NASI “SUPER CHŁOPAKI”

W grupach starszaków z wielką przyjemnością obchodzone są różne święta. Tak też było 30 września, kiedy przypada Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia i wręczyły krawaty „Super Chłopaka”oraz upominki. Były tańce w rytmach ulubionych przebojów i szwedzki stół z drobnymi przekąskami.

M. Danielewicz, M. Smolarek

 


PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ NA POSTERUNKU POLICJI

25 września grupy przedszkolaków wraz z wychowawczyniami udały się z wizytą na Posterunek Policji w Topólce. Na miejscu przywitał je kierownik posterunku - asp. szt. Robert Zarębski, który następnie wyjaśnił w jaki sposób patrolowana jest miejscowość i jakiego sprzętu używają policjanci. Uwadze dzieci nie umknął samochód policyjny, którym chciałby kierować każdy chłopiec. Po wizycie na Posterunku Policji dzieci, obdarowane kolorowymi światełkami odblaskowymi, przeszły ulicami Topólki. Po drodze wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie zasady przechodzenia przez ulicę.

M. Danielewicz, M. Smolarek

 


ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKÓW

20 września, w Dzień Przedszkolaka, dzieci z punktu przedszkolnego wybrały się wraz z rodzicami i wychowawczynią do RIO we Włocławku. Aktywna zabawa dla ciała i umysłu przypadła przedszkolakom do gustu. Życzymy dzieciom wielu okazji do aktywnego spędzania czasu w gronie bliskich osób.

                                                                                                                                 Anna Dykon

 


 FAJNIE BYĆ PRZEDSZKOLAKIEM

20 września był dniem bardzo ważnym dla dzieci z grupy 0a i 0b. Na Święto Przedszkolaka przyniosły do swoich sal ulubione pluszaki. Były tańce, zabawy i konkurencje sportowe. Dzieci wspólnie wykonały plakat pod tytułem: ”Marzenia Przedszkolaka”. Na zakończenie dnia po słodkiej niespodziance przemaszerowały wesołym korowodem ulicami Topólki głosząc hasło: „Przedszkolaki święto mają - głośno o tym rozgłaszają”.

M. Danielewicz,  M. Smolarek

 


POLICJANCI Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

16 września dzieci z grupy 4-latków w Punkcie Przedszkolnym gościły policjantów z Posterunku Policji w Topólce – asp. szt. Roberta Zarębskiego i st. sierż. Radosława Urbaniaka. Dziękujemy za odwiedziny, pogadankę o bezpieczeństwie i upominku w postaci odblasków!

1

Tekst i foto - Katarzyna Wujkiewicz


 PRZEDSZKOLAKU - UWAŻAJ NA DRODZE!

W pierwszych dniach pobytu w przedszkolu dzieci spotkały się z policjantami, którzy rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na pamiątkę spotkania przedszkolacy otrzymali odblaskowe opaski, dzięki temu będą bardziej widoczni w czasie spacerów i wycieczek.

M. Danielewicz
M. Smolarek