Wyróżnieni uczniowie kas IV- VII, ze średnią ocen ze wszystkich przedmiotów 4,75 i wyższą oraz bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem w roku szkolnym 2021/2022
IVa
- Aleksandra Matusiak śr. 4,83
- Dominik Mazurek śr. 5,0
- Wiktor Mierzwicki śr. 4,75
- Tymon Simiński śr. 5,0
- Filip Wajer śr. 5,17
IVb
- Małgorzata Czyżewska śr. 5,25
- Nikola Jarka śr. 5,75
- Zofia Kordylak śr. 5,00
- Natalia Kozińska śr. 5,42
- Bartosz Matusiak śr. 5,17
- Kornel Matusiak śr. 5,25
- Jakub Motyliński śr. 5,17
- Antoni Osmólski śr. 4,92
- Marta Siekacz śr. 5,00
- Michał Szews śr. 5,08
- Izabela Śmigiel śr. 5,67
- Lena Śniegowska śr. 5,00
- Gabriela Wieser śr. 5,58
- Julia Zawada śr. 5,33
VAa
- Kacper Dębowy śr. 4,92
- Sandra Kołtuniuk śr. 4,92
- Marta Lisiecka śr. 5,08
- Martyna Mrozińska śr. 5,23
- Gabriela Pawlak śr. 5,31
Vb
- Michał Dykon śr. 5,38
- Alicja Głowacka śr. 5,46
- Szymon Jagodziński śr. 4,92
- Kacper Karasiński śr. 4,85
- Marcjanna Kozińska śr. 4,92
- Paweł Radaszewski śr. 5,08
- Zofia Roszak śr. 5,38
- Wiktor Szczepaniak śr. 4,85
VI
- Alicja Gąsiorowska śr. 5,46
VIIa
- Magdalena Górecka śr. 4,86
- Natalia Hernacka śr. 4,86
- Sylwia Jankowska śr. 5,07
- Wiktoria Kowalewska śr. 4,79
- Sylwester Mętlewicz śr. 4,79
VIIb
- Hanna Sylwia Derela śr. 5,43
- Bartosz Kacprzak śr. 5,0
- Kalina Kaczmarek śr. 5,14
- Anna Liliana Nowak śr. 4,79
VIIc
- Franciszek Górecki śr. 5,07
- Tatiana Olejniczak śr. 4,93
- Alicja Orszulak śr. 4,86
- Malwina Piasecka śr. 5,59
Stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2021/2022
Klasa IVa
- Dominik Mazurek śr. 5,0
- Tymon Simiński śr. 5,0
- Filip Wajer śr. 5,19
Klasa IVb
- Małgorzata Czyżewska śr. 5,0
- Nikola Jarka śr 5,57
- Natalia Kozińska śr. 5,29
- Bartosz Matusiak śr. 5,14
- Kornel Matusiak śr. 5,14
- Jakub Motyliński śr. 5,0
- Michał Szews śr. 5,14
- Izabela Śmigiel śr. 5,57
- Gabriela Wieser śr. 5,43
- Julia Zawada śr. 5,0
Klasa Va
- Marta Lisiecka śr. 5,1
- Martyna Mrozińska śr. 5,0
- Gabriela Pawlak śr. 5,0
Klasa Vb
- Michał Dykon śr. 5,25
- Alicja Głowacka śr. 5,25
- Zofia Roszak śr. 5,25
Klasa VI
- Alicja Gąsiorowska śr. 5,16
Klasa VIIa
- Sylwia Jankowska śr. 4,9
Klasa VIIb
- Hanna Sylwia Derela śr. 5,4
- Bartosz Kacprzak śr. 4,9
Klasa VIIc
- Franciszek Górecki śr. 4,9
- Malwina Piasecka śr. 5,2
Klasa VIIIa
- Alicja Biernacka śr. 5,16
- Hanna Kordylak śr. 5,08
- Izabela Orłowska śr. 5,25
Klasa VIIIb
- Alicja Danielewska śr. 5,18
- Adrianna Kacprzak śr. 5,0
- Zuzanna Matusiak śr. 5,09
Wyróżnieni uczniowie z kl. 8
Klasa VIIIa
- Alicja Biernacka
- Hanna Kordylak
- Izabela Orłowska
Klasa VIIIb
- Alicja Danielewska
- Adrianna Kacprzak
- Natalia Kędzierska
- Zuzanna Matusiak
Uczniowie ze 100% frekwencją
w roku szkolnym 2021/2022
- Alicja Gąsiorowska - klasa VI
- Kacper Kujawa – klasa VIIIa
- Adrianna Kacprzak – klasa VIIIb
PODSUMOWANIE KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO
„RATUJMY ZIEMIĘ”
W kwietniu odbyło się podsumowanie I edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego ,,Ratujmy Ziemię”. Jego celem była promocja zachowań proekologicznych poprzez tworzenie plakatu popularyzującego wiedzę na temat segregacji odpadów i recyklingu.
W kategorii wiekowej klas 3-5 II miejsce zajęła Nikola Jarka – uczennica kl. IVb.
K. Drzewiecka
KONKURS MATEMATYCZNY ,,KANGUR 2022”
W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego ,,Kangur” wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły. W ciągu 75 minut uczestnicy rozwiązywali testy
z poszczególnych kategorii wiekowych.
Dla dwójki uczniów udział w konkursie zakończył się sukcesem:
Kategoria ,,Beniamin”
Kacper Karasiński z klasy Vb - wyróżnienie
Kategoria ,,Kadet”
Hanna Derela z klasy VIIb – wyróżnienie
Wyróżnionym uczniom gratulujemy sukcesu, pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.
Fundatorem nagród w konkursie jest Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu oraz Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych.
Uczniów do konkursu przygotowywały: R. Muraczewska, M. Zielińska, M. Olszewska, K. Drzewiecka, B. Kosińska, M. Jaskulska.
Nauczyciele matematyki
KONKURS RECYTATORSKI
22 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Topólce odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z oddziałów przedszkolnych pod hasłem "KOLOROWO MI, czyli kolorowe wierszyki". W konkursie wzięło udział 26 przedszkolaków. Wszyscy wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. Po burzliwych obradach jury wyłoniło laureatów, którzy będą reprezentować nasze przedszkole na etapie powiatowym konkursu:
I miejsce – Helena Saks 0b
II miejsce – Nadia Tomczak 0b
III miejsce – Laura Osmólska 0a
Wyróżnienia: Kuba Dębowski 0b, Aleksander Banasiak 0a.
Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, a rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wierszy.
M. Danielewicz
M. Smolarek
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, który podzielono na eliminacje szkolne, gminne i powiatowe. Celem turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Eliminacje gminne odbyły się 30.03.2022r. w GOK w Topólce. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV – VIII.
W pierwszej grupie wiekowej (uczniowie klas IV-VI):
I miejsce – Julia Zawada,
II miejsce – Damian Banasiak,
III miejsce – Maja Białkowska.
W drugiej grupie wiekowej (uczniowie klas VII -VIII):
II miejsce – Alicja Danielewska.
22 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Pocierzynie odbył się etap powiatowy turnieju.
W pierwszej grupie wiekowej (uczniowie klas IV):
I miejsce – Julia Zawada .
W drugiej grupie wiekowej (uczniowie klas V-VIII):
I miejsce – Alicja Danielewska,
II miejsce – Damian Banasiak.
Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca, będą reprezentowali naszą szkołę na etapie wojewódzkim.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów na etapie wojewódzkim.
Magdalena Kurzawa
Agnieszka Mańkowska
Na zdjęciu: od lewej: Damian Banasiak, Alicja Danielewska, Maja Białkowska. Julia Zawada.
Sukcesy w Przedmiotowych Konkursach Kuratora Oświaty
W marcu odbył się ostatni, trzeci etap Przedmiotowych Konkursów Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Wzięły w nim udział trzy uczennice z naszej szkoły. Ich zmagania na poszczególnych poziomach (etap szkolny, rejonowy i wojewódzki) przyniosły rewelacyjne wyniki. Natalia Kędzierska uzyskała tytuł laureata z chemii, Alicja Biernacka – tytuł finalisty z chemii i Hanna Kordylak – tytuł finalisty z historii.
Sukces ten, to wynik ciężkiej pracy, wytrwałości, sumienności i systematyczności naszych uczennic. Regularne uczestnictwo w zajęciach dodatkowych z chemii i historii, indywidualna praca w domu oraz ogromne wsparcie ze strony rodziców przyniosły oczekiwane rezultaty.
Gratulujemy uczennicom i ich rodzicom tak wielkiego sukcesu.
Opiekunowie:
Agnieszka Kordylak, Ewa Lorenc
Uczniowie wyróżnieni z najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2019/2020
Klasa IV
- Banasiak Damian – 4,83
- Białkowska Maja – 4,75
- Gąsiorowska Alicja – 5,16
- Wilińska Martyna – 4,83
Klasa Va
- Górecka Magdalena – 5,15
- Hernacka Natalia – 5,15
- Jankowska Sylwia – 5,46
- Kowalewska Wiktoria – 5,15
- Mętlewicz Sylwester – 5,07
Klasa Vb
- Chłodziński Eryk – 4,77
- Derela Hanna – 5,31
- Kacprzak Bartosz – 5,0
- Kaczmarek Kalina – 5,15
- Leszczyńska Julia – 5,23
- Nowak Anna – 4,77
Klasa Vc
- Olejniczak Tatiana – 5,0
- Orszulak Alicja – 5,46
- Piasecka Malwina – 5,38
- Siarkowska Julia – 4,76
Klasa VIa
- Biernacka Alicja – 5,2
- Dobiecki Marcel – 4,9
- Gąsiorowski Kacper – 4,8
- Kordylak Hanna – 5,3
- Kralska Gabriela – 4,9
- Kujawa Kacper – 4,8
- Orłowska Izabela – 5,38
- Sadowska Julia – 4,8
Klasa VIb
- Danielewska Alicja – 5,38
- Jasiński Jakub – 4,77
- Kacprzak Adrianna – 5,15
- Makowski Maksymilian – 5,15
- Matusiak Zuzanna – 5,62
- Więtczak Natalia – 4,92
- Zarzycki Sebastian – 4,85
Klasa VIIa
- Mazurek Marika – 5,29
- Żeglicz Miłosz – 4,86
Klasa VIIb
- Bladoszewska Patrycja – 4,79
- Dykon Julia – 5,14
- Orłowska Oliwia – 5,29
- Rybacka Milena – 5,14
- Żurawska Kinga – 4,79
Klasa VIIIa
- Mikołajczak Milena – 5,2
- Roszak Natalia – 5,3
Klasa VIIIb
- Rakowska Agata – 5,2
Uczniowie ze 100% frekwencją w roku szkolnym 2019/20
- Gąsiorowska Alicja – klasa IV
- Mikołajewski Bartosz – klasa Vc
- Wieczorek Julia – klasa Vc
- Orłowska Izabela – klasa VIa
- Podolska Weronika – klasa VIa
Stypendia za wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020
klasa IV
Gąsiorowska Alicja – 5,0
klasa Va
Górecka Magdalena – 5,14
Hernacka Natalia – 5,28
Jankowska Sylwia – 5,28
Kowalewska Wiktoria – 5,0
Mętlewicz Sylwester – 4,86
klasa Vb
Derela Hanna – 5,43
Kacprzak Bartosz – 4,86
Kaczmarek Kalina – 5,14
Leszczyńska Julia – 5,0
klasa Vc
Olejniczak Tatiana – 5,0
Orszulak Alicja – 5,28
Piasecka Malwina – 5,28
klasa VIa
Biernacka Alicja – 5,0
Kordylak Hanna – 5,14
Orłowska Izabela – 5,14
klasa VI b
Danielewska Alicja – 5,14
Kacprzak Adrianna – 5,0
Matusiak Zuzanna – 5,57
klasa VIIa
Mazurek Marika – 5,1
klasa VIIb
Dykon Julia – 4,9
Orłowska Oliwia – 5,1
Rybacka Milena – 5,0
klasa VIIIa
Mikołajczak Milena – 4,9
Roszak Natalia – 5,2
klasa VIIIb
Rakowska Agata – 5,1
Stypendium za wyniki w nauce otrzymuje uczeń, który osiągnął średnią ocen przynajmniej 4,86 z przedmiotów podstawowych, które są przewidziane dla danej klasy (język polski, język angielski, język niemiecki, historia, przyroda, matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, i wiedza o społeczeństwie) oraz przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.
Stypendia za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2019/2020
Leszczyńska Julia – klasa Vb
Wysocka Kinga – klasa Vb
Białecka Maja – klasa VIa
Ulanowska Julia – klasa VIa
Podolska Weronika – klasa VIa
Danielewska Alicja – klasa VIb
Białek Justyna – klasa VIb
Bilińska Karolina – klasa VIb
Jakubowska Hanna – klasa VIb
Kaniewska Marta – klasa VIb
Kędzierska Natalia – klasa VIb
Koprowska Julia – klasa VIIb
Majewski Bartłomiej – klasa VIIb
Madajczyk Dominika – klasa VIIb
Orłowska Oliwia – klasa VIIb
Rybacka Milena – klasa VIIb
Śmiałek Alicja – klasa VIIb
Jasiński Mateusz – klasa VIIIa
Kurkiewicz Szymon – klasa VIIIa
Piasecka Patrycja – klasa VIIIa
Rozmanowski Kamil – klasa VIIIa
Urbańska Klaudia – klasa VIIIa
Wiśniewska Julia – klasa VIIIa
Ciesielski Paweł – klasa VIIIb
Gołębiewski Piotr – klasa VIIIb
Nowak Wiktor – klasa VIIIb
Woźniak Kinga – klasa VIIIb
Uczniowie wyróżnieni z najwyższą średnią ocen po I półroczu roku szkolnego 2019/2020
Klasa IV
Gąsiorowska Alicja – 5,4
Klasa V a
Jankowska Sylwia – 5,23; Mętlewicz Sylwester – 5,15; Górecka Magdalena – 5,07; Hernacka Natalia – 5,07; Kowalewska Wiktoria – 4,84
Klasa V b
Derela Hanna – 5,23; Kaczmarek Kalina – 5,08; Kacprzak Bartosz – 5,00; Leszczyńska Julia – 5,08
Klasa V c
Piasecka Malwina – 5,30; Olejniczak Tatiana – 4,92; Orszulak Alicja – 4,92
Klasa VI a
Orłowska Izabela – 5,3; Biernacka Alicja – 5,07; Kordylak Hanna – 5,07; Kujawa Kacper – 4,76
Klasa VI b
Danielewska Alicja – 5,23; Matusiak Zuzanna – 5,07; Kacprzak Adrianna – 5,0; Makowski Maksymilian – 4,85; Jasiński Jakub – 4,77; Więtczak Natalia – 4,77
Klas VII a
Mazurek Marika – 5,0
Klasa VII b
Rybacka Milena – 5,0; Dykon Julia – 4,93
Klasa VIII a
Mikołajczak Milena – 4,85; Roszak Natalia – 4,78
Klasa VIII b
Rakowska Agata – 5,1
Uczniowie ze 100% frekwencją po I półroczu roku szkolnego 2019/2020
Czyżewska Małgorzata – klasa II b
Gąsiorowska Alicja – klasa IV
Jeszka Sylwester – klasa Va
Mikołajewski Bartosz – klasa Vc
Wieczorek Julia – klasa Vc
Gąsiorowski Kacper – klasa VIa
Orłowska Izabela – klasa VIa
Podolska Weronika – klasa VIa
Budzyńska Ewelina – klasa VIIa
Piasecka Patrycja – klasa VIIIa
Stypendia za wyniki w nauce po I półroczu roku szkolnego 2019/2020
Orłowska Izabela – 5,3
Piasecka Malwina – 5,28
Jankowska Sylwia – 5,14
Górecka Magdalena – 5,14
Hernacka Natalia – 5,14
Derela Hanna – 5,14
Danielewska Alicja – 5,14
Mętlewicz Sylwester – 5,00
Olejniczak Tatiana – 5,00
Biernacka Alicja – 5,00
Kordylak Hanna – 5,00
Matusiak Zuzanna – 5,00
Mazurek Marika – 5,00
Rakowska Agata – 5,00
Rybacka Milena – 4,88
Kacprzak Bartosz – 4,86
Kaczmarek Kalina – 4,86
Leszczyńska Julia – 4,86
Kacprzak Adrianna – 4,86
Orszulak Alicja – 4,86
Stypendium za wyniki w nauce otrzymuje uczeń, który osiągnął średnią ocen przynajmniej 4,86 z przedmiotów podstawowych , które są przewidziane dla danej klasy (język polski, język angielski, język niemiecki, historia, przyroda, matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, i wiedza o społeczeństwie) oraz przynajmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.
Stypendia za osiągnięcia sportowe po I półroczu roku szkolnego 2019/2020
Mętlewicz Sylwester – klasa Va
Olejniczak Jakub – klasa Va
Makowski Jakub – klasa Va
Kaczmarek Kalina – klasa Vb
Olejniczak Eryk – klasa Vc
Molenda Natalia – klasa Vc
Jóźwiak Oliwia – klasa Vc
Siarkowska Julia – klasa Vc
Simiński Witold – klasa Vc
Smolarek Dawid – klasa VIa
Białecka Maja – klasa VIa
Lewandowska Wiktoria – klasa VIa
Ulanowska Julia – klasa VIa
Wiśniewska Andżelika – klasa VIa
Dobiecki Marcel – klasa VIa
Podolska Weronika – klasa VIa
Danielewska Alicja – klasa – VIb
Jasiński Jakub – klasa VIb
Makowski Maksymilian – klasa VIb
Bukowski Mateusz – klasa VIIa
Wędrowska Nikola – klasa VIIa
Kurkiewicz Szymon – klasa VIIIa
Jóźwiak Radosław – klasa VIIa
Jasiński Mateusz – klasa VIIIa
Adryańczyk Bartłomiej – klasa VIIIb
Gołębiewski Piotr – klasa VIIIb
Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymuje uczeń, który zajął I, II, lub III miejsce w konkurencjach indywidualnych lub zespołowych, co najmniej na szczeblu powiatowym i uzyskał co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.
UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W WYNIKU KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZNEJ
( I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018)
Kl. IVa - Alicja Biernacka – 5,00 ; Hanna Kordylak – 5,16 ; Kacper Kujawa – 4,83; Dominika Olejniczak – 5,00 ; Izabela Orłowska - 5,16
KL. IVb - Alicja Danielewska – 5,08; Zuzanna Frontczak – 4,83; Jakub Jasiński – 4,75; Adrianna Kacprzak – 5,00; Natalia Kędzierska – 4,75; Maksymilian Makowski – 4,92; Zuzanna Matusiak – 5,08
KL. Va - Marika Mazurek – 5,16; Tymoteusz Grudzień – 5,08; Miłosz Żeglicz- 4,75
KL. Vb - Julia Dykon – 5,16; Jan Kwiatkowski – 4,83; Oliwia Orłowska – 4,91; Milena Rybacka – 5,33
KL. VIa - Julia Frontczak – 4,83; Szymon Kurkiewicz – 4,75; Milena Mikołajczak - 4,92; Patrycja Piasecka – 4,75; Natalia Roszak – 5,25; Igor Szymczak – 4,75; Klaudia Urbańska- 4,83
KL. VIb - Agata Rakowska – 5,33; Wiktor Nowak – 4,91
KL. VIIa - Łukasz Jankowski – 5,35; Martyna Lisiecka – 5,21
KL. VIIb - Patrycja Rybacka – 4,85
KL. IIa - KG – Izabela Balcer – 4,86
KL. IIc - KG – Wiktoria Konopińska – 5,13; Michał Kwiatkowski – 4,80
Kl. IIIa - KG – Paulina Majewska – 5,0; Weronika Pierucka – 4,88
KL. IIIb - KG – Bartłomiej Sobucki – 5,25
Warunkiem otrzymania wyróżnienia było uzyskanie średniej ocen ze wszystkich przedmiotów- co najmniej 4,75 oraz bardzo dobrej lub wzorowej oceny zachowania.
UCZNIOWIE, KTÓRZY OTRZYMAJĄ STYPENDIUM
ZA WYNIKI W NAUCE
W I OKRESIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
KL. Va – Marika Mazurek – 5,16; Tymoteusz Grudzień – 5,00
KL. Vb – Julia Dykon – 5,00; Milena Rybacka – 5,16
KL. VIa – Natalia Roszak – 5,25
KL. VIb –Agata Rakowska – 5,33
KL. VIIa – Łukasz Jankowski – 5,22; Martyna Lisiecka – 5,11
KL. IIc KG – Wiktoria Konopińska – 5,10
Kl. IIIb KG –Bartłomiej Sobucki – 5,40
Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie średniej ocen z przedmiotów podstawowych - co najmniej 4,9 oraz bardzo dobrej lub wzorowej oceny zachowania.
UCZNIOWIE KTÓRZY OTRZYMAJĄ STYPENDIUM ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Kl. Va – Mateusz Bukowski
Kl. VIa – Mateusz Jasiński, Szymon Kurkiewicz
Kl. VIb – Wiktor Nowak
KL. IIa KG – Żaneta Iglewska, Dawid Stawicki, Damian Smolarek
KL. IIc KG – Kamil Kapuściński
KL. IIIa KG – Jakub Kozicki, Cezary Mańkowski, Krystian Piasecki, Konrad Pogodziński, Daniel Rakowski
KL. IIIb KG – Mateusz Janiak, Mateusz Przybysz
Warunkiem otrzymania stypendium były osiągnięcia przynajmniej na etapie powiatowym i otrzymana co najmniej bardzo dobra ocena zachowania.
NAJLEPSI W NAUCE
Uczniowie klas IV-VI, którzy na II półrocze roku szk.2016/2017
uzyskali średnią ocen z przedmiotów co najmniej 4,75
oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:
Kl. IVa – Ewelina Budzyńska, Tymoteusz Grudzień, Marika Mazurek, Milena Rybacka,
Nikola Wędrowska, Miłosz Żeglicz
Kl. IVb – Patrycja Bladoszewska, Julia Dykon, Jan Kwiatkowski, Oliwia Orłowska
Kl. Va – Julia Frontczak, Szymon Kurkiewicz, Milena Mikołajczak, Patrycja Piasecka,
Natalia Roszak, Bartłomiej Smolarek, Klaudia Urbańska, Roksana Walasik
Kl. Vb - Wiktor Nowak, Agata Rakowska, Paulina Śniegowska,
Kl. VIa - Piotr Błaszczyk, Łukasz Jankowski, Martyna Lisiecka, Paweł Topolski,
Paulina Wieczorek, Oliwia Zarębska, Antoni Żórawski
Kl. VIb - Karolina Czarnecka, Patrycja Rybacja
Gratulujemy!
Uczniowie klas IV-VI, którzy za drugie półrocze roku szk. 2016/2017
otrzymali stypendia:
· za wyniki w nauce
Milena Rybacka – kl. IVa – śr. ocen 5,5
Marika Mazurek – kl. IVa – śr. 5,2
Tymoteusz Grudzień – kl. IVa – śr. 5,0
Julia Dykon – kl. IVb – śr. 5,3
Natalia Roszak – kl. Va – śr. 5,3
Agata Rakowska – kl. Vb – śr. 5,3
Martyna Lisiecka – kl. VIa – śr. 5,2
Patrycja Rybacka – kl.VIb – śr. 5,1
· za osiągnięcia sportowe:
Mateusz Jasiński – kl. Va
Szymon Kurkiewicz – kl. Va
Filip Białecki – kl. Vb
Paweł Ciesielski – kl. Vb
Piotr Gołębiewski – kl. Vb
Mateusz Mielcarek – kl. VIa
Filip Irzemski – kl. VIb
Jan Kwiatkowski – kl. VIb
Adam Zaliwczak – kl. VIb
Mateusz Waszak – kl. VIb
Życzymy dalszych sukcesów!
Uczniowie klas IV-VI, którzy na pierwsze półrocze roku szk. 2016/2017 uzyskali średnią ocen z przedmiotów, co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania.
Uczniowie klas IV-VI, którzy za pierwsze półrocze roku szk. 2016/2017 otrzymali stypendia.
NASZE MAŁE SUKCESY
Rok szkolny 2016/2017
W I półroczu uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych:
W Radziejowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Radziejowskiego Szkół Podstawowych w
indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Gołębiewski Piotr z kl. Vb
zajął II miejsce, natomiast Białecki Filip z kl.Vb i Martyna Lisiecka z kl. VIa zajęli III miejsca.
Opiekunowie: Panowie Andrzej Szwedek i Robert Siwiński
• Milena Rybacka z kl. IVa uzyskała wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik
Matematyczny".
Opiekun: Pani Maria Olszewska.
• W konkursie plastycznym ph. „Razem możemy wszystko" zorganizowanym przez Zarząd
Rejonowy PCK wszystkie miejsca na podium zajęły uczennice naszej szkoły: Róża Chachulska-
I miejsce, Zuzanna Palmowska - II miejsce – obie z kl. Vb, III miejsce - Adrianna Kacprzak
z kl.IIIb.
Opiekunowie: Panie Lidia Wąsikowska i Anna Antczak
• W Powiatowym Konkursie „Przygoda z Sienkiewiczem" zorganizowanym przez Zespół Szkół
Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce w kategorii
-prezentacja multimedialna - I miejsce zajął Łukasz Jankowski z kl. VIa.
Opiekun: Pani Elżbieta Dziakiewicz
• Natalia Tejman z kl. VIb zajęła I miejsce w stylu klasycznym, Nikola Wędrowska z kl. IVa –
I miejsce kraulem, a Patryk Kowalski również z kl. IVa – IV miejsce w kraulu oraz IV miejsce
w stylu grzbietowym podczas Powiatowych Zawodów Pływackich Szkół Podstawowych
w Radziejowie.
Opiekun: Pan Robert Siwiński
• W Ogólnopolski Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom" na etapie gminnym w grupie
I (przedszkola) I miejsce zajął Szymon Jagodziński, a II miejsce – Alicja Głowacka oboje
z grupy 0b.
W kategorii kl. I-III - III miejsce przypadło Weronice Adrian z kl. IIc, zaś w kategorii kl. IV-VI
– I miejsce zajęła Natalia Tejman z kl. VIb.
Opiekunowie: Panie Marzanna Danielewicz, Marianna Zielińska i Eliza Ospalska Grudzień
• W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na kartkę świąteczną zorganizowanym przez Szkołę
Podstawową nr 14 w Włocławku III miejsce zajęła Natalia Więtczak z kl. IIIb.
Opiekun: Pani Mariola Linert
W II półroczu roku szkolnego 2016/2017 uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych.
• W Mistrzostwach Powiatu Radziejowskiego w Mini Piłce Koszykowej drużyna chłopców zajęła
I miejsce, a w ćwierćfinałach Wojewódzkich Zawodów w Mini Piłce Koszykowej wywalczyła
III miejsce.
Opiekunowie: Panowie Andrzej Szwedek i Robert Siwiński
Skład drużyny: Mateusz Jasiński, Szymon Kurkiewicz,
Piotr Gołębiewski, Paweł Ciesielski, Filip Białecki,
Mateusz Mielcarek, Filip Irzemski, Jan Kwiatkowski,
Adam Zaliwczak, Mateusz Waszak
• W Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej drużyna w składzie: Łukasz Jankowski, Paweł
Błaszczyk i Piotr Błaszczyk – wszyscy z kl. VIa - zajęła II miejsce.
Opiekun: Pan Andrzej Szwedek
• W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny wynik bardzo dobry uzyskali:
Sylwester Mętlewicz z kl. IIa i Hanna Derela z kl. IIb. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:
Jakub Mikołajczak z kl. IIc i Kacper Gąsiorowski z kl. IIIa
Opiekunowie: Panie Aleksandra Kolad, Barbara Kordylak, Marianna Zielińska, Mirosława Nieznańska
• Milena Rybacka z kl. IVa uzyskała wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik
Matematyczny" oraz w Ogólnopolskim Interaktywnym Konkursie „Maks Matematyczny".
Opiekun: Pani Maria Olszewska
• Antoni Żórawski z kl. VIa zajął I miejsce, a Łukasz Jankowski z kl. VIa uzyskał wyróżnienie
w XI edycji Rejonowej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.
Opiekun: Pani Lidia Wąsikowska
• W Powiatowym Konkursie Literackim PCK: „Moja pierwsza wizyta u stomatologa" I miejsce
zajęła Oliwia Zarębska z kl. VIa.
Opiekun: Pani Lidia Wąsikowska
• Drużyna w składzie: Łukasz Jankowski,Maciej Jeziórski i Oliwia Krych z kl. VIa oraz Agata
Rakowska z kl. Vb zajęła II miejsce w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju
Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.
Opiekun: Pan Andrzej Szwedek
• W Powiatowym Konkursie Plastycznym i Recytatorskim pt. „Wierszyki z humorem" dla dzieci
z oddziału przedszkolnego I miejsce ex aequo za swoje prace zajęli Marcjanna Kozińska
i Szymon Jagodziński z grupy 0b, III miejsce – Sandra Kołtuniuk – 0a i IV miejsce – Alicja
Głowacka – 0b. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Gabriela Pawlak z grupy 0a.
Natomiast Aurelia Wiśniewska z grupy 0b zajęła II miejsce za recytację.
Opiekun: Panie Marlena Smolarek i Marzanna Danielewicz
• W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Chotomska dzieciom" I miejsce zajęła Oliwia
Redzimska kl. I, a III miejsce – Alicja Biernacka kl. IIIa.
Opiekun: Panie Renata Muraczewska i Mirosława Nieznańska
• Alicja Głowacka, Zofia Parecka, Zofia Roszak i Aurelia Wiśniewska z grypy 0b oraz Sandra
Kołtuniuk i Gabriela Pawlak z grupy 0a otrzymały wyróżnienie w Konkursie Piosenki
Ludowej „My Kujawiacy".
Opiekun: Panie Marlena Smolarek i Marzanna Danielewicz
Zestawienie konkursów i akcji za I półrocze roku szk. 2016/2017
L. p. |
Nazwa konkursu / akcji |
Czas trwania/ termin realizacji |
Uczestnicy |
Efekty |
Organizator/opiekun |
1. |
Obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. |
30. 09. 2016 r. |
Uczniowie klas III-VI Dorośli |
Dla ucznia: uzyskanie tytułu i odznaki „Eksperta Tabliczki Mnożenia” Dla szkoły: uzyskanie Certyfikatu Uczestnictwa |
Maria Olszewska – lokalny koordynator |
2. |
Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny” |
23. 11. 2016 r. |
Uczniowie klas IV-VI |
Milena Rybacka kl. IVa – wynik dobry |
Maria Olszewska – szkolny koordynator |
3. |
Obchody Imienin Patrona Szkoły pod hasłem: „Mikołaj Kopernik – matematyk”. Konkurs matematyczny polegający na rozwiązaniu „mikołajkowych zadań matematycznych”. |
6. 12. 2016 r. |
Uczniowie klas II-VI |
Nagrody rzeczowe dla 10 uczniów |
Maria Olszewska – opiekun Sklepiku Uczniowskiego, nauczyciel matematyki |
4 |
XVI Dzień Papieski |
16 X 2016 |
Szkolne Koło Caritas |
Zbiórka pieniędzy na Papieskie Dzieło Tysiąclecia |
Grażyna Błaszczyk Jolanta Grabowska |
5 |
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom |
XII 2016 |
Szkolne koło Caritas |
Sprzedaż świec na kwotę 360 zł |
Grażyna Błaszczyk Jolanta Grabowska |
6 |
Warto być bohaterem Wyjazd do Torunia |
XI 2016 29.11.2016 |
Szkolne Koło Caritas 18 uczniów |
Zebrano kwotę 424,95zł |
Grażyna Błaszczyk Elżbieta Dziakiewicz Jolanta Grabowska |
7 |
„Serce za serce” |
XII |
Szkolne Koło Caritas Szkolne Koło Caritas Samorząd Uczniowski Szkolne Koło PCK Koło Plastyczne |
Paczki świąteczne |
Grażyna Błaszczyk Jolanta Grabowska Emilia Kacprzak Sylwia Kręcicka-Derela Lidia Wąsikowska Eliza Ospalska - Grudzień |
8 |
Orszak Trzech Króli |
6.01.2017 |
Szkolne Koło Caritas i uczniowie naszej szkoły |
Udział w orszaku i zbiórka pieniędzy |
Parafia Topólka Gimnazjum Jolanta Grabowska Szkoła Podstawowa- Grażyna Błaszczyk |
9 |
Bożonarodzeniowy koncert charytatywny w parafii Topólka |
8.01.2017 |
Uczniowie naszej szkoły |
Występy uczniów i zbiórka pieniędzy |
Parafia Topólka Gimnazjum Szkoła Podstawowa – Grażyna Błaszczyk Jolanta Grabowska |
10 |
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy |
15.01.2017 |
Szkolne koło taneczne |
Występy uczniów |
Grażyna Błaszczyk |
11 |
Zabawa choinkowa |
25.II.2017 |
Szkolne koło taneczne |
Występy uczniów |
Grażyna Błaszczyk |
12 |
Płomień Miłosierdzia |
18.12.2016 |
Szkolne Koło Caritas |
Występy uczniów w Toruniu |
Jolanta Grabowska |
13 |
Międzyszkolny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną |
22.12.2016 |
Uczniowie klas 0-3 |
Zajęcie III miejsca – Natalia Witczak uczennica kl. III |
Mariola Linert |
14 |
Konkurs na zakładkę do książki |
1.10-31.10.2016 |
Uczniowie klas 1-6 |
Oliwia Redzimska z kl. I, Alicja Orszulak z kl. IIc, Hanna Kordylak z kl. IIIa, oraz Agata Rakowska z kl. Vb, drugie miejsce zajęły następujące osoby: Lena Kotlińska z kl. I, Kinga Wysocka z kl. IIb, Ania Grabowska z kl. Iii oraz Róża Chachulska z kl. Vb. Trzecie miejsce zajęły: Hanna Derela z kl. IIb, Alicja Biernacka z kl. IIIa, oraz Klaudia Urbańska z kl. Va |
Anna Orłowska |
15 |
Konkurs plastyczny podhasłem: „Patriota, dla którego ojczyzna była dobrem najwyższym” |
17.10 – 10.11.2016 |
Uczniowie klas IV - VI |
Wystawa prac uczniów |
Anna Orłowska Sylwia Kręcicka-Derela |
16 |
V Wojewódzki Konkurs Historyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych |
25.11.2016 |
Uczniowie klas VI |
Sylwia Kręcicka-Derela |
|
17 |
Akcja Śniadanie daje moc” |
8.11 2016 |
Uczniowie klas I-III |
Wspólne przygotowywanie i spożywanie zdrowego śniadaniaUczniowie poznali 12 zasad zdrowego żywienia. |
Nauczyciele klas I -III |
18 |
Uczestnictwo w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” |
9.12 2016r |
Uczniowie klas I i II |
Uczniowie klas I i II zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w czasie poruszania się po drodze |
Nauczyciele klas I i II |
19 |
TURNIEJ BILARDOWY o tytuł MISTRZA SZKOŁY |
X - XII |
Uczniowie klas IV - VI |
Wyłonienia mistrza szkoły – Igora Szymczaka z kl. Va |
Lidia Wąsikowska |
20 |
Powiatowy Konkurs Plastyczny PCK: „Razem Możemy Wszystko” |
X- XI |
Uczniowie klas I - VI |
I miejsce – Róża Chachulska – kl. V b II miejsce – Zuzanna Palmowska – V b III miejsce – Adrianna Kacprzak – kl. III b |
Lidia Wąsikowska Anna Antczak |
21 |
Udział w 25. Finale WOŚP w GOK Topólka |
15 ,I |
Wychowawca świetlicy szkolnej |
Konferansjerka i prowadzenie licytacji |
Lidia Wąsikowska |
22 |
Konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” |
XI |
Koło plastyczne |
Eliza Ospalska-Grudzień |
|
23 |
Konkurs informatyczny „Pierwszy mail”- II edycja |
IX- I |
Uczniowie IV- VI |
Nie rozstrzygnięty |
Julia Zawada, Grażyna Szklarska |
24 |
Konkurs kuratoryjny z przyrody „Z przyrodą na Ty” |
X |
Uczniowie klas V-VI |
Grażyna Szklarska Katarzyna Drzewiecka |
|
24 |
Konkurs „Czy znam bajki” |
XII |
Uczniowie klasy II |
I miejsce Weronika Adrian, II miejsce Natalia Molenda i Hanna Saks, III miejsce Magdalena Sztamblewska |
Anna Antczak |
25 |
Konkurs powiatowy „Przygoda z Sienkiewiczem” |
XI- XII |
Łukasz Jankowski kl. VIa |
I miejsce |
Elżbieta Dziakiewicz |
26 |
Sprzątanie Świata |
IX |
Uczniowie wszystkich klas |
Czysty teren wokół szkoły |
Grażyna Szklarska Katarzyna Drzewiecka |
27. |
Przygotowanie dzieci do konkursu plastycznego „Mój Pluszowy Miś” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę w Topólce |
Dzieci z grupy 0a,0b |
I miejsce: Alicja Głowacka 0b II miejsce: Konrad Kuliński 0a III miejsce: Zofia Roszak 0b Wyróżnienia: Tomasz Hernacki 0a, Gabriela Pawlak 0a, Leon Żurawski 0b |
Marzanna Danielewicz Marlena Smolarek |
|
28. |
Przygotowanie dzieci do konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” |
Dzieci z grupy 0a,0b |
I miejsce: Szymon Jagodziński 0b II miejsce: Alicja Głowacka 0b |
Marzanna Danielewicz Marlena Smolarek |
|
29. |
Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu plastycznego „Laurka na urodziny Misia” |
Dzieci z grupy 0a,0b |
Przygotowanie laurek na urodziny Misia |
Marzanna Danielewicz |
Zestawienie konkursów i akcji za II półrocze roku szk. 2016/2017
(i wszystkich niewykazanych w I półroczu)
L. p. |
Nazwa konkursu / akcji |
Czas trwania/ termin realizacji |
Uczestnicy |
Efekty |
Organizator/opiekun |
1. |
Turniej warcabowy o tytuł Mistrza Szkoły. |
XII - II |
kl. IV – VI |
Mistrz Szkoły –Piotr Gołębiewski z kl. Vb |
Lidia Wąsikowska |
2. |
Akcja SK PCK – „Prezent Walentynowy dla Dominiki”. |
II |
Członkowie SK PCK |
Zebranie funduszy na zakup prezentu dla Dominiki. |
Lidia Wąsikowska |
3. |
Dzień Pracownika Służby Zdrowia |
7 IV |
Członkowie SK PCK |
Wizyta w NZOZ SALUBER w Topólce – złożenie życzeń pracownikom z okazji ich święta. |
Lidia Wąsikowska |
4. |
Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. |
11 IV |
kl. IV – VI |
Nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. |
Lidia Wąsikowska |
5. |
XI edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia – etap rejonowy. |
20 V |
1. Antoni Żórawski 2. Łukasz Jankowski |
Antoni Żórawski – I miejsce Łukasz Jankowski – wyróżnienie |
Lidia Wąsikowska |
6. |
Akcja: „PUDEŁKO ŻYCIA”. |
IV - V |
Członkowie SK PCK |
Rozprowadzenie pięćdziesięciu „Pudełek Życia” wśród osób starszych, samotnych i chorych. |
Lidia Wąsikowska |
7. |
Ogólnopolska akcja PCK: „Publiczna, majowa zbiórka do puszek”. |
9 V |
Członkowie SK PCK |
Zbiórka pieniędzy do puszki na terenie Topólki. Zebrane środki zostały przekazane Oddziałowi Rejonowemu PCK w Radziejowie i zostaną przeznaczone na realizację wśród dzieci i młodzieży (pomoc socjalną dla uczniów, konkursy, itp.). |
Lidia Wąsikowska |
8. |
Ogólnopolska akcja PCK: „GORĄCZKA ZŁOTA 2017”. |
II - V |
Członkowie SK PCK |
Zbiórka monet 1- , 2- , 3- groszowych. Uzbierana waga monet – 18 kg. Monety przekazane zostały Oddziałowi Rejonowemu PCK w Radziejowie i we wrześniu wezmą udział w konkursie na największą wagę monet wśród szkół podstawowych powiatu radziejowskiego. Zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc dla najuboższych uczniów oraz promocje zdrowia. |
Lidia Wąsikowska |
9. |
Powiatowy konkurs literacki: „Moja pierwsza wizyta u dentysty”. |
IV - V |
Uczennica klasy VI a – Oliwia Zarębska |
Oliwia Zarębska – I miejsce |
Lidia Wąsikowska |
10. |
Ogólnopolski Interaktywny Konkurs „Maks Matematyczny” |
9. 03. 2017 r. |
Uczennica kl. IVa- Milena Rybacka |
Dla ucznia: uzyskanie wyniku dobrego Dla szkoły: „Certyfikat Fundacji Matematyków Wrocławskich” za rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów biorących udział w ogólnopolskich interaktywnych konkursach przedmiotowych. |
Maria Olszewska –szkolny koordynator |
11. |
Obchody Ogólnopolskiego Dnia Matematyki |
12. 03. 2017 r. |
Uczniowie kl. IV-VI |
Wydanie szkolnej gazetki miłośników matematyki p.t. „LICZYDŁO”, udział uczniów w grach i zabawach matematycznych. |
Maria Olszewska |
12. |
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” |
16. 03. 2017 r. |
Uczniowie kl. II-VI |
Kategoria „Żaczek”: Sylwester Mętlewicz kl. IIa- wynik bardzo dobry, Hanna Derela kl. IIb- wynik bardzo dobry, Jakub Mikołajczak kl. IIc- wyróżnienie, Kacper Gąsiorowski kl. IIIa- wyróżnienie. |
Maria Olszewska – szkolny koordynator Aleksandra Kolad- opiekun Barbara Kordylak – opiekun Marianna Zielińska- opiekun Mirosława Nieznańska- opiekun |
13. |
Szkolny Wielkanocny Konkurs Matematyczny p.t. „Jajko Kolumba” |
6. 04.-12. 04. 2017 r. |
Uczniowie kl. IV-VI |
Ewelina Budzyńska kl. IVa, Marika Mazurek kl. IVa, Miłosz Żeglicz kl. IVa, Jakub Simiński kl. IVa- Nagrody za poprawnie rozwiązane zadania. |
Maria Olszewska- organizator |
14. |
Szkolny Konkurs „Mistrz Sudoku” |
16. 05. 2017 r. |
Uczniowie kl. IV-VI |
Marika Mazurek kl. IVa – tytuł Szkolnego „Mistrza Sudoku” 2017- okolicznościowy medal i nagroda Kategoria kl. IV: Marika Mazurek – I miejsce, Oliwia Orłowska- II miejsce Ewelina Budzyńska- III miejsce, Kategoria kl. V: Julia Frontczak – I miejsce, Klaudia Urbańska – II miejsce, Róża Chachulska- III miejsce, Kategoria kl. VI: Oliwia Krych – I miejsce, Jakub Simiński – II miejsce, Piotr Błaszczyk- III miejsce. |
Maria Olszewska - organizator |
15. |
Konkurs wiedzy o Janie Pawle II |
28 II 31 III |
21 uczniów 10 uczniów |
Grażyna Błaszczyk Jolanta Grabowska |
|
16. |
Droga Krzyżowa |
6 IV |
Klasy V i VI |
Inscenizacja Drogi Krzyżowej w naszej szkole |
Grażyna Błaszczyk Jolanta Grabowska |
17 |
Palma wielkanocna |
7 IV |
Koło Caritas |
Udział w procesji |
Grażyna Błaszczyk Jolanta Grabowska |
18 |
Koncert charytatywny na Dzień Matki |
28 V |
7 solistów + klasa IIc i I IIIb |
Zebranie funduszy dla chorych dzieci naszej parafii |
Grażyna Błaszczyk Jolanta Grabowska |
19. |
Szkolny konkurs plastyczny na portret patrona |
Maj 2017 |
Uczniowie klas IV-VI |
Konkurs przeprowadzony w związku z obchodami rocznicy nadania szkole imienia |
Eliza Ospalska-Grudzień |
20 |
Przygotowanie uczniów do koncertu charytatywnego |
28V |
Patrycja Bladoszewska Mateusz Bukowski |
Zebranie funduszy dla chorych dzieci z terenu parafii Topólka |
Eliza Ospalska-Grudzień |
21. |
Dzień Samorządności |
21 III |
Kl. IV - VI |
Integracja społeczności uczniowskiej |
Sylwia Kręcicka – Derela Emilia Kacprzak Robert Siwiński Andrzej Szwedek |
22. |
Tydzień z Patronem szkoły (konkursy, przedstawienie teatralne, Dzień Piernika). |
8-12 V |
Kl. IV – VI Klasy I-III |
Agata Rakowska – I miejsce Paulina Śniegowska – II miejsce Natalia Roszak – III miejsce Zebranie pieniędzy na pomoc dla chorej Dominiki Alicja Gąsiorowska kl I Tatiana Olejniczak kl II c |
Sylwia Kręcicka – Derela Emilia Kacprzak Robert Siwiński Mały Samorząd UCZNIOWSKI |
23. |
Noc w szkole |
9-10 VI |
Kl. IV - VI |
Integracja społeczności szkolnej |
Sylwia Kręcicka – Derela Emilia Kacprzak Robert Siwiński Eliza Ospalska – Grudzień Grażyna Szklarska |
24. |
Konkurs plastyczny „Niezapomnajka” |
Oliwia Redzimska-I miejsce. Lena Kotlińska – wyróżnienie Weronika Adrian kl IIc- II miejsce |
Renata Muraczewska-opiekun Marianna Zielińska-opiekun |
||
25. |
„Chotomska wierszem” – konkurs recytatorski |
czerwiec |
Klasy I-III – etap szkolny etap międzyszkolny |
Oliwia Redzimska Tatiana Olejniczak Sylwester Mętlewicz Hanna Jakubowska Alicja Biernacka Hanna Kordylak Oliwia Redzimska- I miejsce Alicja Biernacka III miejsce Sylwester Mętlewicz- - wyróżnienie |
Renata Muraczewska opiekun Marianna Zielińska-opiekun Aleksandra Kolad – opiekun Mirosława Nieznańska – opiekun Mariola Linert - opiekun |
26. |
Mistrz Szybkiego Liczenia |
maj |
Klasy I-III |
Oliwia Redzimska-wicemistrz Jakub Mikołajczak kl IIc-dyplom za uczestnictwo Sylwester Mętlewicz - wyróżnienie Hanna Derela – dyplom uczestnika |
Renata Muraczewska Marianna Zielińska-opiekun Aleksandra Kolad - opiekun Barbara Kordylak - opiekun |
27. |
Konkurs plastyczny „Wiewiórka ozdobą biżuterii” |
IV-V |
Kl.III |
Międzyszkolny wyróżnienie Kacprzak Adrianna |
Anna Antczak opiekun |
28. |
Udział w ogólnopolskim teście Akademia Bezpiecznego Puchatka |
X |
Kl. I, IIa i IIb |
Certyfikat |
Renata Muraczewska – opiekun Aleksandra Kolad – opiekun Barbara Kordylak – opiekun |
29. |
Gminny Konkurs Ortograficzny „Mały mistrz ortografii” |
V |
Kl. I-III |
Hanna Jakubowska I miejsce Wiktoria Kowalewska Wicemistrz |
Opiekun Mariola Linert Opiekun Aleksandra Kolad |
30. |
Konkurs „Zuch” |
V |
Cała klasa IIa |
Ośmioro laureatów |
Opiekun Aleksandra Kolad |
31. |
Konkurs plastyczny „Mój Pluszowy Miś” organizowany przez Gminną Bibliotekę w Topólce |
Grupa 0b Oddziału przedszkolnego Grupa 0a |
I miejsce: Alicja Głowacka – grupa 0b III miejsce: Zofia Roszak – grupa 0b Wyróżnienie: Zofia Parecka i Leon Żórawski – grupa 0b Konrad Kuliński -II miejsce Gabriela Pawlak- wyróżnienie Tomasz Hernacki- wyróżnienie |
Opiekun: Marzanna Danielewicz Opiekun: Smolarek Marlena |
|
32. |
Udział dzieci z grupy 0b w konkursie „Laurka na urodziny Misia” |
Oddziały przedszkolne |
Dyplomy dla całej grupy 0a, 0b |
Organizator: Marzanna Danielewicz Opiekun: Smolarek Marlena |
|
33. |
Udział dzieci z grupy 0b i rodziców w koncercie charytatywnym w Kościele Parafialnym dla chorego dziecka |
Oddziały Przedszkolne |
Opiekun: Marzanna Danielewicz Opiekun: Smolarek Marlena |
||
34. |
Konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” |
Oddziały przedszkolne |
Zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego przez Alicję Głowacką oraz Szymona Jagodzińskiego – grupa 0b |
Opiekun: Marzanna Danielewicz |
|
35. |
Konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater bajki” |
Oddziały przedszkolne |
II miejsce – Michał Dykon – grupa 0b Gabriela Pawlak- III miejsce |
Opiekun: Marzanna Danielewicz Opiekun: Smolarek Marlena |
|
36. |
Gminny konkurs „Najpiękniejsze przebranie bajkowe” organizowany przez Gminną Bibliotekę w Topólce |
Oddziały przedszkolne |
Wyróżnienie otrzymała: Alicja Głowacka – grupa 0b Krzysztof Banachowski – wyróżnienie Izabela Kotlińska |
Opiekun: Marzanna Danielewicz Opiekun: Smolarek Marlena |
|
37. |
Konkurs piosenki ludowej „Na kujawską nutę” organizowany przez Przedszkole Samorządowe w Lubrańcu |
Oddziały przedszkolne |
Wyróżnienie otrzymały: Aurelia Wiśniewska, Zofia Parecka, Zofia Roszak, Alicja Głowacka – grupa 0b Wyróżnienie otrzymały: Sandra Kołtuniuk i Gabriela Pawlak |
Opiekun Marzanna Danielewicz Opiekun: Smolarek Marlena |
|
38. |
Powiatowy konkurs recytatorski „Wierszyki łamiące języki” w Radziejowie |
Oddziały przedszkolne |
II miejsce zajęła: Aurelia Wiśniewska – grupa 0b III miejsce dla Dominika Białka w etapie gminnym W etapie powiatowym reprezentował grupę0a |
Opiekun: Marzanna Danielewicz Opiekun: Smolarek Marlena |
|
39. |
Powiatowy konkurs plastyczny „Wierszyki łamiące języki” |
Oddziały przedszkolne |
I miejsca: Marcjanna Kozińska, Szymon Jagodziński – grupa 0b IV miejsce: Alicja Głowacka – grupa 0b III miejsce- Sandra Kołtuniuk Wyróżnienie- Gabriela Pawlak |
Opiekun: Marzanna Danielewicz Opiekun: Smolarek Marlena |
|
40. |
Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel pies” organizowany w Radziejowie |
Udział wzięła Marcjanna Kozińska |
I miejsce na szczeblu powiatowym zajęła Marcjanna Kozińska – grupa 0b |
Opiekun: Marzanna Danielewicz |
|
41. |
Dzień Języka Ojczystego |
Klasy IV-VI |
Anna Michalak Emilia Kacprzak Elżbieta Dziakiewicz |
||
42. |
Szkolny Konkurs Ortograficzny Mistrz Ortografii 2017 |
Klasy IV-VI |
I miejsce-Agata Rakowska IImiejsce- Paulina Wieczorek III miejsce-Paulina Śniegowska |
Elżbieta Dziakiewicz Anna Michalak Emilia Kacprzak |
|
43. |
Konkurs „Wiedzy o Polsce” klasowy
|
Klasa IIIb |
I miejsce Danielewska Alicja |
Linert M. |
|
44. |
Konkurs plastyczny „Mikołaj Kopernik” |
Klasa IIIb |
Wyróżnienie Matusiak Zuzanna |
Linert M. |
|
45. |
Konkurs plastyczny „Najładniejsza kartka Bożonarodzeniowa” Konkurs na najładniejszy różaniec |
Klasa IIIb |
Międzyszkolny III Szkolny II Więtczak Natalia |
Linert M. |
|
46. |
List do M. Kopernika Portret M. Kopernika Wiedzy o M. Koperniku |
Klasa III a |
Izabela Orłowska Alicja Biernacka Kamil Karpiński Klasowy wyróżnienia |
Nieznańska M. |
|
47. |
„Omnibus Klasowy” |
Klasa IIIa |
klasowy |
Nieznańska M. |
|
48. |
Konkurs wiedzy o Polsce |
Klasa IIIa |
Klasowy Kordylak Hanna |
Nieznańska M. |
|
49. |
V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej |
Uczennice z klas IIIb,IVb |
I miejsce Zuzanna Matusiak kl IIIb, wyróżnienie Alicja Danielewska - IIIb, nagroda Dyrektora Szkoły Patrycja Bladoszewska - IVb |
Maria Danielewska, Katarzyna Smól – organizatorzy Mariola Linert - opiekun |
|
50. |
Powiatowe zawody w piłkę koszykową w Radziejowie Ćwierćfinały wojewódzkie w piłkę koszykową we Włocławku |
Marzec Kwiecień |
Uczniowie klas V i VI |
I miejsce drużyna chłopców III miejsce drużyna chłopców |
Robert Siwiński |
51. |
Dzień Ziemi- konkurs na najlepszego ekologa |
kwiecień |
Klasy IV-VI |
Propagowanie postaw ekologicznych I miejsce- M. Jeziórski II miejsce-W. Nowak IIImiejsce- I. Szymczak |
K. Drzewiecka G. Szklarska |
52. |
Dzień Ziemi- konkurs na plakat |
kwiecień |
Klasy IV-VI |
Propagowanie postaw ekologicznych |
K. Drzewiecka G. Szklarska |
53. |
Konkurs w pięknym czytaniu |
maj czerwiec |
Klasa IIc |
Natalia Molenda Jakub Mikołajczyk Witold Simiński Tatiana Olejniczak Bartosz Mikołajewski |
Opiekun M Zielińska A .Orłowska |
54. |
Konkurs ogólnopolski ,,Rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły”- lapbook |
Maj/czerwiec |
VIb |
Natalia Tejman- wyróżnienie |
Opiekun K.Drzewiecka |
55. |
Konkurs na prezentację multimedialną |
Kwiecień |
IV-VI |
Łukasza Jankowski |
Anna Orłowska - organizator |
56. |
Mini konkursy dla dzieci oczekujących na zajęcia w bibliotece |
Cały rok |
I-VI |
Wszyscy uczestnicy |
Anna Orłowska - organizator |
Uczniowie klas IV-VI, którzy na koniec roku szk. 2015/2016 uzyskali średnią ocen z przedmiotów, co najmniej 4,75 oraz
co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:
Kl. IV a
Natalia Roszak – 5,1
Julia Frontczak – śr. 5,0
Milena Mikołajczak – śr. 5,0
Szymon Kurkiewicz – Sr. 4,9
Patrycja Piasecka – śr. 4,9
Bartłomiej Smolarek – śr. 4,9
Igor Szymczak – śr. 4,9
Klaudia Urbańska – śr. 4,9
Roksana Walasik – śr. 4,8
Kl. IVb
Agata Rakowska – śr. 5,3
Wiktor Nowak – śr. 5,2
Paulina Śniegowska – śr. 5,0
Kl. Va
Łukasz Jankowski – 5,4
Martyna Lisiecka – 5,3
Paulina Wieczorek – 5,3
Oliwia Zarębska – 5,3
Antoni Żurawski – 5,3
Piotr Błaszczyk – 5,1
Paweł Błaszczyk – 4,9
Paweł Topolski – 4,9
Kl. V b
Karolina Czarnecka – 4,9
Amelia Kuźmińska – 4,9
Natalia Tejman – 4,9
Patrycja Rybacka – 4,8
Kl. VI a
Martyna Ratajczyk – śr. 5,7
Gabriela Migdalska – śr. 5,5
Izabela Balcer – śr. 5,4
Wiktoria Konopińska – śr. 5,4
Mariusz Kosiński – 5,3
Sebastian Banasiak – 5,1
Ewelina Łęga – śr. 5,1
Kamil Nowicki – śr. 5,1
Justyna Piasecka – śr. 5,1
Natalia Jarzynowska – śr. 5,0
Natalia Smolarek – śr. 4,75
Kl. VI b
Jakub Szarowski - śr, 5,1
Łukasz Matykiewicz – śr. 4,9
Klaudia Majchrzak - 4,8
Julia Lewandowska – śr. 4,75
Gratulujemy!
NAJLEPSI W NAUCE
Uczniowie klas IV-VI, którzy na I półrocze roku szk. 2015/2016 uzyskali średnią ocen z przedmiotów co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:
Kl. IV a – Julia Frontczak, Szymon Kurkiewicz,
Milena Mikołajczak, Patrycja Piasecka,
Natalia Roszak, Bartłomiej Smolarek,
Igor Szymczak , Klaudia Urbańska,
Roksana Walasik
Kl. IVb - Wiktor Nowak,
Agata Rakowska, Paulina Śniegowska,
Kl. Va - Paweł Błaszczyk, Piotr Błaszczyk, Łukasz Jankowski,
Maciej Jeziórski, Martyna Lisiecka, Paweł Topolski, Paulina Wieczorek, Oliwia Zarębska, Antoni Żurawski
Kl. V b - Karolina Czarnecka, Amelia Kuźmińska
Kl. VI a - Izabela Balcer, Sebastian Banasiak Natalia Jarzynowska,
Wiktoria Konopińska, Mariusz Kosiński, Ewelina Łęga, Gabriela Migdalska, Kamil Nowicki, Justyna Piasecka, Martyna Ratajczyk
Kl. VI b - Klaudia Majchrzak, Jakub Szarowski
Gratulujemy!
NASZE MAŁE SUKCESY
W I półroczu uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych:
W Radziejowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Radziejowskiego Szkół Podstawowych w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Ewelina Łęga z kl. VIa zajęła I miejsce, Żaneta Iglewska z kl. VIb – II miejsce, a Sebastian Banasiak z kl. VIa – III miejsce.
Opiekunowie: Panowie Andrzej Szwedek
i Robert Siwiński
Marcel Kordylak z klasy VIb zajął dwa razy II miejsce (w stylu dowolnym i stylu zmiennym) w Powiatowych Zawodach Pływackich o Puchar Danona.
Opiekun: Pan Robert Siwiński
W konkursie plastycznym ph. „Widzę, obserwuję, reaguję” zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK Agata Brzezińska i Klaudia Majchrzak obie z kl. VIb zajęły I miejsce, a wyróżnienie otrzymała Adrianna Kacprzak z kl. IIb.
Opiekun: Pani Lidia Wąsikowska
Izabela Balcer i Martyna Ratajczyk obie z kl. VIa zakwalifikowały do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. W wyniku tych eliminacji Martyna Ratajczyk zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.
Opiekun: Pani Anna Michalak
Martyna Ratajczyk z kl. VIa zakwalifikowała się również do etapu wojewódzkiego z konkursu przedmiotowego z przyrody.
Opiekun: Pani Katarzyna Drzewiecka
NAJLEPSI W NAUCE-II semestr r szk. 2014/2015
Uczniowie klas IV-VI, którzy na koniec roku szk. 2014/2015 uzyskali średnią ocen z przedmiotów, co najmniej 4,75 oraz,
co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:
Kl. IVa – Paweł Błaszczyk, Piotr Błaszczyk, Łukasz Jankowski, Martyna, Lisiecka, Paweł Topolski, Kornelia Waszak, Paulina Wieczorek, Oliwia Zarębska, Antoni Żórawski
Kl. IVb – Karolina Czarnecka, Amelia Kuźmińska,
Kl. Va - Izabela Balcer, Sebastian Banasiak, Wiktoria Konopińska, Mariusz Kosiński, Gabriela Migdalska, Kamil Nowicki, Justyna Piasecka, Martyna Ratajczyk
Kl. V b - Agata Brzezińska, Klaudia Majchrzak, Jakub Szarowski
Kl. V Ia - Weronika Kowalewska, Jakub Kozicki, Mateusz Kurzawa, Jakub Nowak, Weronika Pierucka, Urszula Szczepaniak, Julia Szymczak
Kl. V Ib – Zuzanna Gawłowska, Paulina Majewska, Mateusz Przybysz, Damian Wajer
Gratulujemy!
NASZE MAŁE SUKCESY
W II semestrze roku szkolnego 2014/2015 uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych.
- W Mistrzostwach Powiatu Radziejowskiego w Mini Piłce Koszykowej drużyna chłopców zajęła II miejsce.
Opiekun: Pan Andrzej Szwedek
Skład drużyny chłopców: Michał Irzemski, Mateusz Janiak, Dominik Janiak, Mateusz Jeszka, Mateusz Kurzawa, Dawid Michalski, Jakub Nowak, Krystian Piasecki, Mateusz Przybysz, Daniel Rakowski, Cezary Mańkowski
- W Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej drużyna w składzie: Mateusz Przybysz z kl. VIb, Mateusz Kurzawa z kl. VIa oraz Sebastian Banasiak i Kamil Doroszkiewicz – obaj z kl. Va - zajęła II miejsce.
Opiekun: Pani Grażyna Szklarska
- Szymon Kurkiewicz z kl. IIIa uzyskał wynik bardzo dobry, a Milena Rybacka z kl. IIa, Antoni Żurawski z kl. IVa, Martyna Ratajczyk z kl. Va, Jakub Szarowski z kl. Vb i Damian Wajer z kl. VIb otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2015”.
Opiekun: Panie Barbara Kordylak, Katarzyna Drzewiecka, Maria Olszewska
- W Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej VOX PRO DEUM Mariusz Kosiński z kl. Va otrzymał wyróżnienie.
Opiekun: Pani Jolanta Grabowska
- Mariusz Kosiński zajął II miejsce, a Martyna Ratajczyk uzyskała wyróżnienie w IX edycji rejonowej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.
Opiekun: Pani Lidia Wąsikowska
- Zuzanna Matusiak z kl. Ib zajęła I miejsce, a Mariusz Kosiński z kl. Va zajął III miejsce w konkursie wokalnym „Bitwa na głosy” zorganizowanym przez Zespół Szkół i Placówek im. Władysława Łokietka w Radziejowie.
Opiekun: Panie Maria Danielewska i Mariola Linert
- Drużyna w składzie: Jakub Kozicki, Weronika Kowalewska i Urszula Szczepaniak – wszyscy z kl. VIa i Damian Wajer z kl. VIb zajęła I miejsce w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym i IV miejsce w eliminacjach powiatowych .
Opiekun: Pan Andrzej Szwedek
- W Powiatowym Konkursie Plastycznym „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym” III miejsce zajęła Ewelina Łęga, a wyróżnienie otrzymała Paulina Banasiak (obie z kl. Va).
Opiekun: Pani Sylwia Kręcicka – Derela
- W Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Plastycznym pt. „Już wiosna radosna” dla dzieci z oddziału przedszkolnego I miejsce zajęła Julia Leszczyńska z grupy 0c, a wyróżnienia otrzymali Natalia Hernacka i Wiktor Małobłocki z grupy 0b ( recytacja). Natomiast w konkursie plastycznym I miejsce zajęła Natalia Hernacka , II miejsce – Magdalena Górecka, a wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Kowalewska i Sylwester Mętlewicz z grupy 0b oraz Lena Kotlińska z grupy 0c.
Opiekun: Panie Marzanna Danielewicz i Elżbieta Kujawa
- Mariusz Kosiński z kl. Va i Jakub Kozicki z kl. VIa zajęli I miejsce w Konkursie Piosenki Angielskiej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Osięcinach.
Opiekun: Pani Maria Danielewska
- W Konkursie Piosenki Angielskiej zorganizowanym w naszej szkole I miejsce w kategorii klas IV-VI zajął duet Mariusz Kosiński z kl. Va i Jakub Kozicki z kl. VIa, a III miejsce w kategorii klas I-III przyznano Alicji Danielewskiej z kl. Ib.
Opiekun: Pani Maria Danielewska
- W konkursie plastycznym „Wieś wczoraj i dziś” I miejsce zajął Maciej Niedzwiecki a wyróżnienie uzyskała Nikola Wędrowska - oboje z kl. IIa.
Opiekun: Pani Kamila Kosmecka
WOKALNY SUKCES
Dnia 11.02. 2015r. w Zespole Szkół i Placówek w Radziejowie odbył się Miedzyszkolny Konkurs Wokalny pod hasłem „Bitwa na głosy”. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Matusiak z kl. Ib, Alicja Danielewska z kl. Ib, Marcel Kordylak z kl. Vb i Mariusz Kosiński z kl. Va. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania kierujemy do Zuzanny Matusiak za zajęcie II miejsca i Mariusza Kosińskiego za zajęcie III miejsca. Opiekunami uczniów były panie: Mariola Linert, Lidia Wąsikowska i Maria Danielewska.
NASI STYPENDYŚCI - I semestr (zdjęcia z wręczenia nagród)
Podsumowując pracę w I semestrze nagrodziliśmy uczniów za wysokie wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe.
Stypendia za wyniki w nauce otrzymali: Izabela Balcer z kl. Va, Mariiusz Kosiński z kl. Va, Martyna Ratajczyk z kl. Va, Weronika Pierucka z kl. VIa, Urszula Szczepaniak z kl. VIa, Weronika Kowalewska z kl. VIa i Paulina Majewska z kl. VIb.
Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali:
z kl. Va - Ewelina Łęga, Sebastian Banasiak, Kamil Nowicki;
z kl. Vb – Marcel Kordylak;
z kl. VIa - Dominik Janiak, Mateusz Janiak, Mateusz Kurzawa, Jakub Kozicki, Mateusz Jeszka, Michał Irzemski, Jakub Nowak;
z kl. VIb- Krystian Piasecki, Mateusz Przybysz, Daniel Rakowski i Cezary Mańkowski.
NAJLEPSI W NAUCE
Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce, którzy na I semestr roku szk. 2014/2015 uzyskali średnią ocen z przedmiotów co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:
Kl. IV a – Paweł Błaszczyk, Piotr Błaszczyk, Łukasz Jankowski, Maciej Jeziórski, Martyna Lisiecka, Paweł Topolski, Kornelia Waszak, Paulina Wieczorek, Oliwia Zarębska, Antoni Żurawski
Kl. IV b - Karolina Czarnecka, Amelia Kuźmińska
Kl. V a - Izabela Balcer, Sebastian Banasiak, Wiktoria Konopińska, Mariusz Kosiński, Gabriela Migdalska, Martyna Ratajczyk
Kl. V b - Klaudia Majchrzak
Kl. VI a – Weronika Kowalewska, Jakub Kozicki, Mateusz Kurzawa, Jakub Nowak, Weronika Pierucka, Urszula Szczepaniak, Julia Szymczak
Kl. VI b – Zuzanna Gawłowska, Paulina Majewska, Mateusz Przybysz, Damian Wajer
Gratulujemy!
20 listopada 2014r. po raz trzydziesty do Legnicy zjechali oratorzy z całej Polski. Właśnie tam odbywał się jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży. Wśród najlepszych mówców był również uczeń naszej szkoły – Mariusz Kosiński z kl. Va, który jednocześnie reprezentował województwo kujawsko-pomorskie. Po pierwszym przesłuchaniu Mariusz znalazł się w grupie 5 finalistów, a ostatecznie – po drugim wystąpieniu - zajął wysokie IV miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Do konkursu przygotowała Mariusza p. Anna Michalak, a jego opiekunem w Legnicy był p. Andrzej Szwedek.
Anna Michalak
28 listopada br. w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie odbyły się uroczyste obchody 95-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, na które złożyły się:
-przemówienie Prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Radziejowie – Pani Aliny Krupińskiej,
-przedstawienie ukazujące historię powstania Czerwonego Krzyża na świecie,
-oraz wręczenie nagród uczestnikom powiatowych konkursów literackich, ogłoszonych we wrześniu.
Uczennica naszej szkoły – Julia Szymczak z klasy szóstej – zajęła I miejsce w konkursie pt.: „NIE BIORĘ – DLACZEGO?”.
Natomiast w konkursie dla dorosłych pt.: „PCK – CZY JESTEM JEGO CZĘŚCIĄ?”, główną nagrodę zdobył opiekun Szkolnego Koła PCK w Topólce – p. Lidia Wąsikowska.
Konkurs krasomówczy
17.10.2014 r. na zamku w Golubiu - Dobrzyniu odbyły się Wojewódzkie Kujawsko - Pomorskie Eliminacje Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży.
Naszą szkołę reprezentowali: Mariusz Kosiński z klasy Va i Milena Mikołajczak z klasy IIIa. Oboje rywalizowali w kategorii szkół podstawowych i udowodnili, że oratorstwo to ich pasja.
W wyniku przesłuchań I miejsce zajął Mariusz Kosiński, który będzie reprezentował nasze województwo na etapie ogólnopolskim w Legnicy.
Bardzo ładnie zaprezentowała się też Milenka, ale nie wykorzystała regulaminowego czasu za co odjęto jej punkty i ostatecznie spadła z III na VII miejsce.
Obojgu uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.
Opiekun: Anna Michalak
NAJLEPSI W NAUCE
Uczniowie klas IV-VI, którzy na koniec roku szk. 2013/2014 uzyskali średnią ocen z przedmiotów, co najmniej 4,75 oraz, co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:
Kl. IVa – Izabela Balcer, Natalia Jarzynowska, Wiktoria Konopińska,
Mariusz Kosiński, Ewelina Łęga, Justyna Piasecka,
Martyna Ratajczyk
Kl. IV b - Amelia Adryańczyk, Agata Brzezińska,
Julia Lewandowska, Jakub Szarowski
Kl. V a - Jakub Kozicki, Weronika Pierucka,
Urszula Szczepaniak
Kl. V b – Zuzanna Gawłowska, Paulina Majewska, Damian Wajer
Kl. VI a – Weronika Błaszczyk, Romuald Brzeziński,
Mateusz Drzewiecki, Rafał Mielcarek
Kl. VI b – Klaudia Lewandowska, Martyna Stolarska,
Bartłomiej Wiśniewski, Kamil Zasada
Gratuluję
NASZE MAŁE SUKCESY
W II semestrze roku szkolnego 2013/2014 uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych.
W II semestrze roku szkolnego 2013/2014 uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych.
· W Mistrzostwach Powiatu Radziejowskiego w Mini Piłce Koszykowej drużyny dziewcząt i chłopców zajęły I miejsca.
Opiekun: Pan Robert Siwiński
Skład drużyny dziewcząt: Weronika Błaszczyk, Oliwia Siwińska, Patrycja Głowacka, Klaudia Lewandowska, Patrycja Siekacz, Agnieszka Laskowska, Martyna Stolarska, Urszula Szczepaniak, Ewelina Łęga, Natalia Sobczak
Skład drużyny chłopców: Rafał Mielcarek Romuald Brzeziński, Patryk Niżyński, Jakub Ozimiński, Patryk Pruczkowski, Łukasz Grabczyński, Mateusz Bruzda, Jakub Nowak, Krystian Piasecki, Mateusz Kurzawa, Dominik Janiak, Mateusz Janiak
· Kamil Zasada z kl. VIb został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
Opiekun: Pani Katarzyna Drzewiecka
· Mateusz Banasiak z kl. VIa został laureatem konkursu kalendarzowego „Bądź bezpieczny w swoim domu” zorganizowanego przez Państwową Straż Pożarną.
Opiekun: Pani Anna Orłowska
· W Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej drużyna w składzie: Mateusz Banasiak, Kacper Małecki i Rafał Mielcarek – wszyscy z kl. VIa - zajęła II miejsce.
Opiekun: Pani Grażyna Szklarska
· W Powiatowym Konkursie Krasomówczym dla dzieci szkół podstawowych I miejsce w kategorii klas I – III zajęła Milena Mikołajczak z kl. IIa, a wyróżnienie otrzymał Wiktor Nowak z kl. IIb. W kategorii klas IV-VI I miejsce zajął Mariusz Kosiński z kl. IVa. Milena i Mariusz będą reprezentować powiat radziejowski na etapie wojewódzkim.
Opiekun: Panie Barbara Kordylak, Aleksandra Kolad i Anna Michalak.
· Antoni Żórawski z kl. IIIa, Martyna Ratajczyk z kl. IVa i Damian Wajer z kl. Vb otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.
Opiekun: Panie Jolanta Antczak, Katarzyna Drzewiecka, Maria Olszewska
· W Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej w kategorii klas I-III - Oliwia Zarębska z kl. IIIa zajęła II miejsce, natomiast w kategorii klas IV-VI Mariusz Kosiński z kl. IVa zajął III miejsce.
Opiekun: Pani Grażyna Błaszczyk
· Drużyna w składzie: Patryk Pruczkowski z kl. VIb, Remigiusz Brzeziński z kl. VIa oraz Urszula Szczepaniak i Weronika Kowalewska - obie z kl. Va zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie
Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.
Opiekun: Pani Grażyna Szklarska
· W Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Plastycznym pt. „Moi czworonożni przyjaciele – o kotkach, pieskach i kucykach w poezji” dla dzieci z oddziału przedszkolnego II miejsce zajęła Hanna Jakubowska z grupy 0a ( recytacja). Natomiast w konkursie plastycznym I miejsce zajęła Natalia Hernacka , III miejsce – Sylwia Jankowska, a wyróżnienia otrzymali: Magdalena Górecka, Michalina Janicka, Andżelika Wiśniewska i Krzysztof Simiński – wszyscy z grupy 0b.
Opiekun: Panie Marzanna Danielewicz i Marlena Smolarek
· Mariusz Kosiński z kl. IVa zajął II miejsce w Konkursie Piosenki Angielskiej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Osięcinach.
Opiekun: Pani Maria Danielewska
· W Konkursie Piosenki Angielskiej zorganizowanym w naszej szkole II miejsce zajął Mariusz Kosiński z kl. IVa, a wyróżnienie przyznano Alicji Danielewskiej z oddziału przedszkolnego.
Opiekun: Pani Maria Danielewska
· W konkursie literackim pt. „Dzień bez komputera” zorganizowanym przez Oddział Rejonowy PCK III miejsce zajęła Aleksandra Osińska z kl. IVb.
Opiekun: Pani Lidia Wąsikowska
· Praca Klaudii Lewandowskiej z kl. VIb została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Młodzież zapobiega pożarom”.
Opiekun: Pani Eliza Ospalska – Grudzień
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa OLIMPUS
Dnia 9 stycznia 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Topólce wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej OLIMPUS z języka angielskiego i niemieckiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli w niej wysokie miejsca.
W olimpiadzie z języka angielskiego 18. miejsce zajęła Weronika Pierucka, uczennica klasy Va, a uczeń klasy VIb, Kamil Zasada uplasował się na miejscu 24. Na wyróżnienie zasługuje także wynik Martyny Ratajczyk (kl. IVa), która zajęła 31. miejsce. W olimpiadzie z tego języka wzięło udział ponad 3300 uczniów z całej Polski.
Natomiast w olimpiadzie z języka niemieckiego Kamil Zasada zdobył 22 miejsce, a Weronika Pierucka miejsce 27. ( na ok. 500 uczestników konkursu).
Uczestnikom olimpiady gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach z języków obcych.
Oliwia Zarębska zajęła II miejsce, a Natalia Tejman uzyskała wyróżnienie w konkursie literackim na opis pomnika Mikołaja Kopernika. Konkurs organizowany był dla uczniów klas trzecich . Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem p. Jolanty Antczak i Mirosławy Nieznańskiej.
Kamil Zasada jest uczniem klasy VIb. Swoją wszechstronną wiedzę prezentuje uczestnicząc w wielu konkursach. W tym roku szkolnym Kamil zakwalifikował się do etapu rejonowego z języka polskiego, natomiast z matematyki dnia 1 lutego przystąpił do etapu wojewódzkiego i uzyskał tytuł laureata. Swoją wiedzę, wykraczającą poza program nauczania, prezentuje również na ogólnopolskich konkursach np. z języka niemieckiego i języka angielskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Katarzyna Drzewiecka